پنج نکته برای روشنایی بهتر دفتر کار خانگی

نور پردازی مناسب به ایجاد یک فضای کاری سازگارتر و راحت کمک می‌کند.

هنگامی که در یک دفتر کار در منزل کار می کنید ، شخصیت و کیفیت نور در فضای کار شما می تواند به افزایش بهره وری شما کمک کند. روشنایی ضعیف مطب می تواند انرژی شما را کاهش دهد ، روحیه را کاهش دهد ، باعث ایجاد خستگی چشم و سردرد شود و در نهایت توانایی کار موثر شما را مختل کند.

اگر نور طبیعی زیادی ندارید ، چرا که چراغ های مصنوعی هنگام روشن شدن فضای کار اهمیت بیشتری پیدا می کنند. بسیاری از دفاتر خانگی دارای نور محیطی هستند که شامل چراغ های بالای سر یا فرو رفتگی است ، اما تصور اینکه تنها آنها کافی باشند ، اشتباه است. روشنایی محیط موجود برای روشنایی عملکردی در دفتر خانه طراحی نشده است و لازم است منابع اضافی اضافه شود.

در اینجا پنج نکته وجود دارد که باید هنگام تصمیم گیری در مورد روشنایی دفتر برای فضای کاری خانه خود در نظر بگیرید.

چراغهای دفتر را غیر مستقیم نگه دارید

از کار در زیر تابش خیره کننده مستقیم چراغ های هوایی خودداری کنید. در عوض ، به دنبال راه هایی برای پخش نور محیط باشید که فضای دفتر شما را روشن می کند. آباژورها در غیر این صورت نور شدید را نرم و پراکنده می کنند ، در حالی که یک چراغ کف با نور بالا به نور دیوارها و سقف ها باز می گردد. هدف این است که ضمن جلوگیری از ایجاد سایه ، کل فضا را بدون ایجاد تابش خیره کننده و کنتراست بی مورد روشن کنید.

Task Lighting ایجاد کنید

برای کارهای رایانه ای ، کارهای اداری و سایر کارهای تمرکز برانگیز ، یک منبع نور کاملاً مشخص برای کارهایی که انجام می دهید انتخاب کنید. یک چراغ میز قابل تنظیم یا مفصلی می تواند نور را دقیقاً در جایی که شما به آن نیاز دارید قرار داده و از انواع کارها پشتیبانی کند. اگر دفتر خانه شما دارای چندین ایستگاه کاری است – برای مثال میز کار کامپیوتر و تلفن ، محوطه بایگانی و جدول بررسی عکس ها و طرح ها – برای هر ایستگاه روشنایی کار اختصاصی تنظیم کنید.

درخشش و سایه‌ها را از بین ببرید

همیشه به این فکر کنید که چراغ شما از کجا می آید: یک منبع نوری که هنگام کار با رایانه در پشت شما تنظیم می شود ، تقریباً باعث ایجاد تابش خسته کننده آزار دهنده در مانیتور می شود. به همین ترتیب ، به سایه های ناخواسته ایجاد شده توسط لامپ هایی که برای روشنایی کار تنظیم شده اند توجه کنید. به عنوان مثال ، اگر با دست راست خود بنویسید ، اگر چراغ کار نیز در سمت راست قرار بگیرد ، ممکن است دست و بازوی شما سایه افکند. همچنین ، هنگام تنظیم فضاهای کاری خود ، مکان ویندوز را در نظر بگیرید.

از نور طبیعی بهره ببرید

از مزایای بی نظیر نور طبیعی که از پنجره ، نورگیر یا درگاه دیگری می آید غافل نشوید. نور خورشید می تواند نور گرم تولید کند که باعث بهبود محیط کار می شود. از طرف دیگر ، ممکن است لازم باشد که نور مستقیم خورشید را که باعث خیرگی شدید در ساعات خاصی از روز می شود ، حساب کنید.

به طور کلی ، بهتر است نور طبیعی در مقابل یا کنار سطوح کار و صفحه نمایش رایانه وجود داشته باشد تا از تابش خیره کننده جلوگیری کرده و نمای بیرونی خود را به حداکثر برسانید. همچنین می توانید ایستگاه کاری خود را رو به شمال یا جنوب قرار دهید تا نور خورشید در هیچ نقطه ای از روز سایه نیندازد. سایه های خورشیدی برای ایجاد سطح مختلف روشنایی در طول روز نرم می شوند و گرما را کاهش می دهند بدون اینکه نور و دید را به خطر بیندازند. شما همچنین می توانید یک پرده ساده کور یا حتی ایستاده را امتحان کنید ، که باعث می شود تابش نور خورشید از طریق پنجره پخش شود.

نورپردازی تزئینی دفتر را در نظر بگیرید

همانطور که گفته شد ، اکثر دفاتر کار در منزل دارای نورپردازی محیطی هستند که در فضای مختلف پخش می شوند و نورپردازی وظیفه ای که روی ایستگاه های کاری خاص متمرکز شده است. فراتر از این دو نوع نور عملکردی ، ممکن است بخواهید برای کمک به بهبود شخصیت بصری دفتر خانه خود ، نور تزئینی و لهجه ای اضافه کنید. نورهای برجسته ، مانند لبه های مانتو یا تصویر ، توجه را به اشیا objects یا سایر عناصر موجود در اتاق جلب می کند ، در حالی که چراغ های تزئینی – مانند دیوارکوب ها – جذابیت بصری مستقیم را ایجاد می کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *